Jaký problém jsme řešili

Počet vrácených zásilek v Evropě vzrostl za posledních 5 let o 95 %. To nutí řadu společností minimalizovat náklady na reverzní logistiku i dopady na životní prostředí. Týká se to i e-shopu ABOUT YOU, který patří s obratem 1,755 milionů EUR a předpokládaným meziročním růstem na hranici 30 % k největším evropským hráčům. Spokojenost jejich zákazníků z velké části stojí na rychlém dodání a případném bezproblémovém vracení zboží.

Segment Fashion & Beauty, ve kterém ABOUT YOU operuje, je odvětvím, které je vracením zboží nejhůře postižené. Týká se to až 56 % položek. Naším úkolem bylo ve společnosti Hermes Fulfilment rozšířit logistické kapacity tak, aby zvládly zpracovat očekávané objemy v pětiletém horizontu.

Hermes Fulfilment realizací tohoto projektu dosáhl požadovaného zdvojnásobení výrobní kapacity se současným výrazným snížením provozních nákladů.

Popis řešení od aeqoom

Přijali jsme výzvu společnosti Hermes Fulfilment minimalizovat dopady projektu na životní prostředí. V maximální možné míře jsme využili staré dopravníky v jejich majetku, repasovali je, doplnili novými komponenty a celé řešení osadili novou elektroinstalací a novým PLC systémem. Celkovou architekturu jsme doplnili integrací řešení SCADA a TPM systému. Prostřednictvím naší integrační platformy je řešení připraveno pro implementaci principů Industry 4.0.

Na celou dodávku zajišťuje servisní tým aeqoom taktéž v režimu 16/5/365 následnou maintenance.

Co změna přinesla

  • Zrychlilo se třídění zásilek
  • Výrazně se snížily provozní náklady
  • Zefektivnil se monitoring a plánování celého procesu

2x vyšší kapacita kapacita pro zpracování zásilek.

180 000 balíků denně dokáže Hermes Fulfilment zpracovat.

330 000 artiklů denně dokáže Hermes Fulfilment zpracovat.  

Tyto objemy zpracují ve 2 třídících závodech.

Relevantní články

Packeta automatizovaně zpracovává již více než 50 % zásilek

PNS otevřela jedno z nejmodernějších poštovních třídících center v Evropě

VSE zdigitalizovalo proces získávání nových zákazníků. Smlouvy lze podepsat na dálku bez nutnosti návštěvy zákaznického centra

Zobrazit všechny články