Všechny společnosti skupiny VSE kladou dlouhodobě vysoký důraz na zlepšování kvality zákaznických služeb a na zavádění inovací. V innogy a VSE v současné době realizují důležitý krok vedoucí k plné digitalizaci firemních procesů. Se začátkem nového roku přesouvají do virtuálního světa proces získávání nových zákazníků. Velmi zásadním krokem je v tomto procesu aktivace klienta podpis smluvní dokumentace smluvními stranami online formou. To znamená, že zákazník smlouvy autorizuje na dálku bez nutnosti návštěvy zákaznického centra. Tímto se celý onboarding proces podstatně zkracuje ze dnů na minuty.

Zavedení tohoto řešení má pro společnosti innogy i VSE pozitivní efekty, které se bezprostředně odrážejí na kvalitě a rychlosti poskytovaných služeb. Obě společnosti tak zmodernizovaly a zefektivnily proces podepisování dokumentů a vše řeší elektronickou formou.
Celý tento proces má také pozitivní dopad na interní produktivitu práce. Výrazně se zefektivnila práce obchodním zástupcům, kteří nemusí pracovat s fyzickými dokumenty.

S podpisovou komponentou lze získat podpis smlouvy do dvou hodin od vygenerování požadavku v CRM na odeslání e-mailu klientovi. To je výrazné zefektivnění a úspora nákladů oproti předcházejícímu stavu, kdy byly dokumenty posílány kurýrem a obdržení podepsané smlouvy trvalo 9 dnů.

Společnost aeqoom, která řešení implementovala potřebovala na samotné nasazení pouhé 4 týdny. Takto krátkých časů dosahuje aeqoom ve svých projektech díky vysoké kvalitě implementačního týmu a v neposlední řadě díky snadné customizaci zákaznických řešení. V rámci inovací a zlepšování svých řešení a služeb společnost nedávno investovala do vývoje vlastní platformy postavené na nejmodernějších technologiích. V projektech pak místo programování nastupuje pouhé nastavení systému, a to má pozitivní dopad na délku implementace projektů.

Relevantní články

Packeta automatizovaně zpracovává již více než 50 % zásilek

Hermes Fulfilment rozšiřuje kapacity zpracování vrácených zásilek

PNS otevřela jedno z nejmodernějších poštovních třídících center v Evropě

Zobrazit všechny články